Voltál már annyira szerelmes, hogy úgy érezted pillangók repkednek a hasadban és ha őszinte akarsz lenni magadhoz, annyira elvakított a rózsaszín köd, hogy semmilyen hibát nem láttál meg a másikban? Én voltam, de megtanultam a bőrömön, ha szerelmes is vagyok pár dolgot nem árt megtudni minél előbb a másikról. Elsőre lehet, hogy érthetetlennek tűnhetnek ezek a dolgok, pedig azt kell, hogy mondjam, ezek tudják a legtöbb problémát okozni egy párkapcsolatban.
#1 “Hol szeretnél élni?”
Ha a te elképzeléseidben egy nagy ház szerepel vidéken egy csendes helyen, míg a partnered inkább a város szívében, a bulizóna kellős közepén szeretne élni, akkor ideje korán érdemes közelíteni az álláspontokat, mert később ebből fixen nagy vita kerekedhet, ami még szétváláshoz is vezethet.
#2 “Akarsz-e gyereket?”
Akár milyen hihetetlen egyre több nő társamtól hallottam már azt, hogy biztosan nem akarnak gyereket vállalni. Az okok különbözőek, de a végeredmény ugyanaz, gyerek NEM. Persze nem ezzel a kérdéssel kell lerohannunk a másikat az első napon, de érdemes tisztázni minél előbb, hogy ki hogyan áll ehhez a kérdéshez. A jelenlegi (és remélem a végleges) páromnak korábban csak hosszú kapcsolatai voltak (6-8 év) de soha nem akart gyereket és el sem akarta venni az előző 2 barátnőjét. Ezt meg is mondat nekik, de azok csak arra gondoltak, hogy majd ők megváltoztatják ezt a férfiban. Nem így lett. Elfecséreltek hosszú éveket majd felálltak, mikor belátták, hogy nem lesz változás. Ami érdekes, hogy velem már másképpen indult minden és pár hónap után pont a párom mondta nekem, hogy eddig még sosem akart gyereket és családot, viszont velem már nem ezt érzi. Velem szeretne családot alapítani és pont ő hozta fel ezt a kérdést, mert attól félt, hogy én nem akarok gyereket. Pedig nagyon is szeretnék és most már ezen dolgozunk is közös erővel. 😉
#3 “Vallásos vagy-e?”
Kényes kérdés is lehet ez, főleg ha a két fél vallása gyökeresen ellentéte egymásnak. Ez olyan mint a politika, szinte lehetetlen feloldani a feszültséget. A mélyen vallásos neveltetés nehezen engedi be a családba a másik vallást és ez nagyon hamar szakításhoz is vezethet. Éppen ezért talán ezt érdemes a leghamarabb tisztázni is.
#4 “Ha pénzről van szó, erős vagy gyenge vagy?”
A jó öreg pénz kérdés. Ki, mikor mennyit fizet? Jó ez a női egyenjogúság, de azért jó érzés mikor a párunk meghív egy vacsorára és ő fizet. De mi van akkor, ha az egyikünk csak úgy szórja a pénzt, míg a másik inkább fogja? A nő nem várhatja el, hogy mindent a férfi fizessen, illetve nem költekezhet nyakló nélkül. Erre is van egy jó példám ami csak pár napja történt. Hatan elutaztunk a hosszú hétvégére Horvátországba. 3 pár. A másik két lány szinte minden este totál részegek voltak, egész nap koktéloztak és vásárolgattak. De nem a saját pénzüket költötték, hanem a férfiakét, akik nem mertek ezért szólni. (ez az ő hibájuk ám!) Számomra ott volt a mélypont, mikor az egyik lány értetlenkedett, hogy mennyi is a 75 kuna. Fogalma nem volt róla, hogy mennyi is az forintban és így azt sem tudta, hogy mennyiért is issza a legdrágább koktélokat. Mi a párommal már az első naptól kezdve hasonlóan költünk. Bár tényleg sokszor fizet ő, amiért hálás is vagyok, de magam részéről sosem kérem a drága dolgokat, szerencsére nem is iszom. Minden ami meg extra körülöttem, azt magam veszem… A pénz nem boldogít, ebben az esetben a pénz szórás sem, főleg nem a férfiakat, akik tényleg kemény munkával keresték meg azt.
#5 “Milyen a kapcsolatunk a szülőkkel?”
A legtöbb gyerek az ellenkező nemű szülőjéhez áll közelebb. A lányok inkább apásak, a fiúk inkább anyásak. De egy anya/anyós elviselhetetlen is tud lenni. Ha a férfi életében felnőtt korára is erősen jelen van az anyja, az biztosan kihat a párkapcsolatra. Ezt pedig jó előre tudni és feltérképezni a terepet.
#6 “Ki hogy reagál stresszhelyzetben?”
Mindenkinek lehet rossz napja, semmi nem úgy jön össze, ahogy szeretnénk. Ettől ingerültek leszünk. Nem árt tudnunk, hogy a párunk hogyan viselkedik nagy nyomás alatt és hogyan kezeljük ezt a helyzetet mi magunk. A stresszes nap után, mikor ingerülten hazaérkezik a párunk, nem jó ötlet lerohannunk és valami korábbi sérelmünkkel terrorizálni őt. Természetesen ez igaz visszafelé is. A stressz kezelése és egy stresszes ember kezelése nem ugyanaz, éppen ezért ideje korán fel kell ismernünk ezeket a helyzeteket, hogy újra nyugalom lehessen körülöttünk!
#7 “Kinek mennyi szexre van szüksége?”
És az egyik legfontosabb, minden eldöntő kérdés – a SZEX. Hiába is indul jól egy párkapcsolat, ha kiderül, nem ugyanaz a szexritmusunk. Általában a férfiaknak több szexre van igényük, mint a nőknek. Hangsúlyozom, hogy csak ÁLTALÁBAN! Miért is fontos ez? A jó szex a jó párkapcsolat alapja. Természetesen sok minden más is fontos, de ha a szexszel gond van, akkor hiába minden más, megette a fene a kapcsolatot! Én szeretek minden nap szeretkezni a párommal. Ez az igényem 1,5 év után sem csökkent és úgy érzem nem is fog. Érdekes mód, neki kevesebbre volt igénye, de csak az elején, hisz korábbi kapcsolatában a szex nem volt épp a TOP-n. Viszonylag hamar egymásra hangolódtunk, és az igényeink is összesimultak. Viszont komoly gondot okozott volna, ha a párom a heti egyszeri együttléttel megelégedett volna. Sajnos – biztosan állíthatom – nem húztuk volna sokáig együtt. Ebből kifolyólag, jó ha tudjuk, hogy mi is a szexuális igénye a másiknak és főleg, hogy mi a saját igényünk. Ha ez olyan távol van egymástól mint Makó Jeruzsálemtől, akkor nem sok esélye van a kapcsolatnak.
A vallás és általában a világnézet/értékrend olyan alapvető dolog, hogy ha erről nem beszélgetnek, akkor nemcsak gyenge lábakon áll a kapcsolat, hanem teljesen felszínes és gyermeteg.
Én anarchistaként pl. egy órát se nagyon tudok beszélgetni egy olyan emberrel, aki elégedett a rendszerrel, hogy ki ne derüljön, h nem tudnánk együtt élni.