Az első randi…az első csók…az első szex…bemutatás a családnak és a nagy lépés az ÖSSZEKÖLTÖZÉS. A férfiak talán egyik legnagyobb mumusa. Korábban elképzelhetetlen volt a házasság előtti együttélés. Most viszont azt nem tudjuk elképzelni, hogy milyen összebútorozás nélkül házasodni. De mikor jön el az idő az összeköltözésre? és hogyan csináljuk, hova költözzünk? Sok kérdés melyen érdemes végigmenni, mielőtt elkötelezzük magunkat.
Az egyik leglényegesebb dolog, amit mindkét félnek meg kell tanulnia, hogy nincs olyan, hogy összeköltözési modell. Ez teljesen egyéni, függ a pártól, a személyiségtől, a lehetőségektől. Minden egy bizonyos belső megérzésből kell, hogy jöjjön. Azt kell mondanom, hogy sok esetben a nőkben ez a hang egy kicsit hamarabb szólal meg, mint a férfiakban, főleg a 30 alatti életkorról beszélünk.
Sok esetben sajnos a motiváció nem az, hogy együtt terveztek jövőt, hanem, hogy ez a felállás sokkal költséghatékonyabb. Ez persze részben igaz is. De vajon egy ilyen gondolatsor hosszútávon is kiállja az idő próbáját? Az úgymond kényszerköltözés hamar fulladhat vitákba, veszekedések…miért teszed ide a zoknid, hol van a bögrém… de ilyenkor valóban a bögrével van bajunk?
A másik eset, amikor csak belevágtok mert miért ne. Ez remek megoldás az állandó cuccolás megelőzésére, arra ha nincs már időtök és kedvetek évekig randizgatni, a másiknál aludni. Egy hosszútávú elköteleződés előtt gyors tesztként megnézitek, hogy képesek vagytok-e az együtt élésre… Nem rossz ötlet, de gondoljatok bele, hogy lehet, hogy együtt élni egy idegennel (mert 1-2 hónap után még azok vagytok) talán nem is olyan egyszerű, mint gondoltátok.
“Szeretem az összeköltözést, megvan a maga varázsa. De sajnos elkövettem, azt a hibát, hogy túl hamar vagy inkább túl rossz időpontban költöztem össze a párommal. Még nem ismertük eléggé egymást és épp munkaváltás valamint államvizsga előtt álltam. Ahelyett, hogy borozgatós együtt főzős estéink lettek volna, tanulós, vitázós és fáradt éjszakák lettek. Ez hosszútávon is rányomta a bélyegét a kapcsolatra és 2 év nyűglődés után elváltak az útjaink. Most már okosabb lennék, megvárnám, hogy letisztuljanak a dolgok és csak akkor ugranék bele a költözésbe.” – Kitti, 28 – könyvelő
Az összebútorozás egy másik fontos kérdése a hol. Ha minden ketten saját lakással/albérlettel rendelkeztek, akkor egyértelmű, hogy meg kell nézni, hogy kinek a lakása a praktikusabb. Viszont ilyen esetben a fontos, hogy ne odaköltözésről legyen szó, hanem összeköltözésről, tehát mindkét félnek otthon kell éreznie magát a lakásban, különben valahogy soha nem lesz meg az összhang köztetek.
A másik lehetőség, ha együtt indultok neki egy új és közös otthon megteremtésének. Legyen az a lakás bármilyen kicsi, bármilyen sötét, de az is lehet, hogy egy tökéletes kacsalábon forgó palota, a lényeg, az már a tiétek. A közös jövő első lépése. Talán ennél nincs is jobb érzés.
“Abban a pillanatban mikor megpillantottam a lakást tudtam, hogy itt kezdődik el a mi történetünk. Nem volt valami szép és még csak világos sem. Nem is érdekelt, az egyetlen dolog, ami a fejemben volt, hogy kiírhatom végre a nevünket az ajtóra. “Rita, 32 -orvos.
Az elindulunk egy közös úton történet nem egyszerű. Ha lehetőségünk van rá, mindenképpen egy olyan lakást érdemes választani, ahol a fürdőszobán kívül van még egy másik ajtóval határolt terület, ahova el lehet vonulni. Az egyedüllét egy kapcsolatban is nagyon fontos, hogy tudjunk figyelni magunkra. Féltékenyebb és hisztisebb női társaimnak jelezném, hogy nem kell megsértődni, ha a férfi egyedül szeretne lenni egy estét. Attól még pont ugyanannyira szeret minket. Erre mindenkinek szüksége van.
Egy kis útravaló:
Amíg egyedül nem tudsz boldog lenni egy szobában, addig mással sem tudsz. Tanuljunk meg egyedül lenni, és utána az összeköltözés már semmiség lesz.
-Diana-
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: